Glavni izzivi uporabe družbenih omrežij pri mladostnikih
Uporaba družbenih omrežij lahko na mladostnike vpliva tako pozitivno kot negativno. Vabljeni k branju glavnih izzivov uporabe družbenih omrežij pri mladostnikih in odraslih.
Uporaba družbenih omrežij lahko na mladostnike vpliva tako pozitivno kot negativno. Vabljeni k branju glavnih izzivov uporabe družbenih omrežij pri mladostnikih in odraslih.
Delavnica Digitalni svet in poklici v okviru programa ODKLOP v ospredje postavlja področje novodobnih karier, ki so se pojavile kot posledica tehnoloških premikov in spremenjenih potreb na trgu dela.
Virtualni svet v nekaterih primerih postaja za mlade enako pomemben kot realni. Ob tem se porajajo vprašanja, kako zagotoviti varnost v socialnih interakcijah, ki so polne pasti in največkrat potekajo povsem izven nadzora odraslih.
Namen delavnice Telo in digitalno je raziskovanje povezave med telesnim in digitalnim, dvema na prvi pogled ločenima svetovoma, ki pa sta s porastom zaslonske tehnologije povezana bolj kot kdaj koli prej.
Varnost, zaupnost, spletni bonton, uravnotežena uporaba zaslonov in zasvojenosti so glavne tematike, ki jih z učenci nagovarjamo na prvi od delavnic v ciklu. Kaj o temah menijo učenci?
Kazni in nagrade niso najbolj uporabne pri spreminjanju vedenja, ker ne gradijo nobenih veščin, niso neposredno povezane z vedenjem, ki ga želimo spremeniti, pa tudi ne upoštevajo otrokovih potreb.
Priliv otrok v zdravstvene ambulante, ki imajo določene primanjkljaje ali odstopanja v razvoju, ki jih lahko povežemo s prekomerno izpostavljenostjo zaslonom v zgodnjem obdobju, je zadnja leta vedno večji.
Največjo vlogo, kakšen odnos bo otrok razvil do spletnih vsebin, imajo starši in odnos, ki ga gradijo z otroci. Če je ta odnos poln zaupanja, je prijeten in varen, se bo otrok, ob težavah, zatekel k staršem in ne na splet.
Splet je danes neizogibno dejstvo. Najrazličnejše bolj ali manj primerne vsebine, do katerih navkljub vsem zaščitam dostopajo otroci, pa nekaj, kar težko preprečimo. Kje tičijo pasti in na kaj morajo starši biti pozorni preberite v intervjuju s strokovnjakinjo.
“Z dobrim zgledom uporabe naprav otroku ponudite najboljšo popotnico za zdravo uporabo naprav v procesu odraščanja,” svetuje Nuša Klepec, Logout.