Elektronske cigarete – ali so varne?
Ravnokar objavljena raziskava je pokazala, da uporaba e-cigaret ni zmanjšala števila kadilcev in torej trditev, da naj bi e-cigarete olajšale prehod v nekadilstvo, ne drži.
Ravnokar objavljena raziskava je pokazala, da uporaba e-cigaret ni zmanjšala števila kadilcev in torej trditev, da naj bi e-cigarete olajšale prehod v nekadilstvo, ne drži.
Pedagoške delavce in pravzaprav vse, ki delajo z mladimi, vabimo na usposabljanje za vodenje program ODKLOP – Preventivni program za odgovorno in uravnoteženo uporabo zaslonov in digitalnih vsebin
Vabimo zainteresirane pedagoške delavce in ostale, ki delajo ali se pri svojem delu srečujejo z mladimi, da se udeležijo brezplačnega usposabljanja za vodje programov ODKLOP.
Ste tudi vi med tistimi, ki morajo vsakih nekaj minut ali celo sekund preveriti, kaj je novega na družbenih omrežjih? Ali odpreti predal za sporočila?
O zasvojenosti govorimo, ko dejavnost postane ovirajoča za posameznikovo življenje. Pri otroku se to kaže na fizičnem in psihičnem področju.
Pri prekomerni uporabi zaslonov, se srečamo s številnimi posledicami, ki jih ima prekomerna raba na naše telo in na psiho. Kako višina zaslona vpliva na bolečine v vratu in kako se mlad človek počuti, ko mora na novo vzpostaviti odnose s sovrstniki, s katerimi je zaradi epidemije moral prekiniti stike v živo.
Ne glede na to, kako klišejsko se sliši, pa gradnja odkrite komunikacije, ki ne obsoja, razumevanje in tudi vživljanje v njihov svet, pomeni največji varovalni dejavnik in najlepša popotnica mlademu človeku, da zna krmariti skozi vse lepote, užitke in tudi pasti vsebin digitalnega sveta.
Zakaj mladi bežijo pred zaslone? Kaj iščejo v virtualnem svetu, česar ne najdejo drugje? Razloge z nami delijo trije strokovnjaki za mlade. Poglejte v video prispevku.
Številke so zgovorne: alkohol je še vedno prisoten tam, kje ne bi smel biti nikoli – pod nobenim pogojem.
Publikacija opisuje negativne učinke kajenja kot pasivnega kajenja na kadilce in ostale, kakšna je izpostavljenost tobačnemu dimu med prebivalci Slovenije od leta 2020 pa do danes ter kakšni so v Sloveniji zakonodajni in drugi ukrepi za zmanjševanje izpostavljenosti tobačnemu dimu