Brezplačno usposabljanje za pedagoške delavce
Pedagoške delavce in pravzaprav vse, ki delajo z mladimi, vabimo na usposabljanje za vodenje program ODKLOP – Preventivni program za odgovorno in uravnoteženo uporabo zaslonov in digitalnih vsebin
Pedagoške delavce in pravzaprav vse, ki delajo z mladimi, vabimo na usposabljanje za vodenje program ODKLOP – Preventivni program za odgovorno in uravnoteženo uporabo zaslonov in digitalnih vsebin
Vabimo zainteresirane pedagoške delavce in ostale, ki delajo ali se pri svojem delu srečujejo z mladimi, da se udeležijo brezplačnega usposabljanja za vodje programov ODKLOP.
Ste tudi vi med tistimi, ki morajo vsakih nekaj minut ali celo sekund preveriti, kaj je novega na družbenih omrežjih? Ali odpreti predal za sporočila?
O zasvojenosti govorimo, ko dejavnost postane ovirajoča za posameznikovo življenje. Pri otroku se to kaže na fizičnem in psihičnem področju.
Pri prekomerni uporabi zaslonov, se srečamo s številnimi posledicami, ki jih ima prekomerna raba na naše telo in na psiho. Kako višina zaslona vpliva na bolečine v vratu in kako se mlad človek počuti, ko mora na novo vzpostaviti odnose s sovrstniki, s katerimi je zaradi epidemije moral prekiniti stike v živo.
Ne glede na to, kako klišejsko se sliši, pa gradnja odkrite komunikacije, ki ne obsoja, razumevanje in tudi vživljanje v njihov svet, pomeni največji varovalni dejavnik in najlepša popotnica mlademu človeku, da zna krmariti skozi vse lepote, užitke in tudi pasti vsebin digitalnega sveta.
Zakaj mladi bežijo pred zaslone? Kaj iščejo v virtualnem svetu, česar ne najdejo drugje? Razloge z nami delijo trije strokovnjaki za mlade. Poglejte v video prispevku.
Otroci so čudoviti in odrasli se od njih premalo učimo. Medtem, ko jih mi učimo o življenju in jih vzgajamo, nas otroci učijo o nas samih.
V času poletja socialna omrežja preplavijo popolne fotografije teles v kopalkah iz zanimivih turističnih krajev. To negativno vpliva predvsem na samopodobo najstnikov, ki ne razumejo, da na splet vsi objavljamo samo najatraktivnejše trenutke svojega življenja.
Družina, v kateri lahko družinski člani izražajo svoje mnenje brez obsojanja, v kateri je komunikacija asertivna in je njen namen spoznavanje drug drugega in iskanje rešitev ter odgovorov, se bo lahko odprto pogovarjala tudi o bolj problematičnih temah na spletu, kot sta npr. golota in varnost.