Zdravila zoper debelost niso učinkovita brez zdravega življenjskega sloga
Zavedati se je treba, da so bila zdravila preizkušena v raziskavah, kjer so preiskovancem sočasno svetovali glede zdrave prehrane in gibanja. Oboje je sestavni del zdravja.
Zavedati se je treba, da so bila zdravila preizkušena v raziskavah, kjer so preiskovancem sočasno svetovali glede zdrave prehrane in gibanja. Oboje je sestavni del zdravja.
Pomembno je pravočasno odkrivanje, hitro diagnosticiranje in redno spremljanje oblik zdravljenja.
Sladkorna bolezen tipa 1 se navadno pojavi nenadoma, lahko z zelo izrazitimi simptomi. Nastanek sladkorne bolezni tipa 2 pa je počasnejši, z blagimi simptomi ali brez njih.Vsak človek je drugačen, …
Pri debelih ljudeh se pogosteje pojavljajo nekatere bolezni. Pogoste so zlasti sladkorna bolezen (tipa II, ki je neodvisen od inzulina), zvišan krvni tlak, ateroskleroza in z njo povezane bolezni žil, ki prehranjujejo srce (koronarna bolezen), osteoartritis, ki prizadene predvsem koleno, kolk in križni predel hrbtenice, ter bolezen žolčnika in žolčni kamni.
Hujšanje z dieto je veliko uspešnejše, če je kombinirano z vedenjsko terapijo, ki poleg spremenjenih navad hranjenja upošteva tudi povečanje telesne aktivnosti.
Preberite si 8 nasvetov za zdravo srce in dolgo življenje. Spoznajte svoje srce s pomočjo rednih meritev. Vabljeni na dogodke ob obeležitvi Svetovnega dne srca.
Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije je na novinarski konferenci združilo sporočili za javnost ob Svetovnem dnevu srca in ob Svetovnem dnevu ozaveščanja o družinski hiperholesterolemiji.
Strah ima velike oči in je popolnoma neracionalen. Po drugi strani pa je strah tudi spodbuda, da ukrepamo in se izognemo težavam, katerih nas je strah.
Med ljudmi krožijo številni miti, ki nimajo prav nobene verodostojne podlage. Izbrani so trije zanimivi miti, ki so pogosti tudi med srčno-žilnimi bolniki. Čeprav se smrtnost zaradi teh bolezni v zadnjih 30 letih zmanjšuje se število srčno-žilnih bolnikov povečuje – predvsem na račun staranja prebivalstva. Zato je pomembno zavedanje, da ni nikoli prepozno, da s spremembo prehrane in življenjskega sloga prispevamo k izboljšanju svojega zdravja.
Doma pripravljen sendvič je torej lahko priročna, nasitna in hkrati zdrava ter uravnotežena izbira za malico na poti, v službi ali na fakulteti.