Kajenje v zaprtih prostorih
Škodljive snovi se s časom nalagajo, ostajajo na površinah še dolgo po prenehanju kajenja in jih ni možno odstraniti z normalnim čiščenjem, prezračevanjem ali odpiranjem oken.
Škodljive snovi se s časom nalagajo, ostajajo na površinah še dolgo po prenehanju kajenja in jih ni možno odstraniti z normalnim čiščenjem, prezračevanjem ali odpiranjem oken.
Ravnokar objavljena raziskava je pokazala, da uporaba e-cigaret ni zmanjšala števila kadilcev in torej trditev, da naj bi e-cigarete olajšale prehod v nekadilstvo, ne drži.
Številke so zgovorne: alkohol je še vedno prisoten tam, kje ne bi smel biti nikoli – pod nobenim pogojem.
Publikacija opisuje negativne učinke kajenja kot pasivnega kajenja na kadilce in ostale, kakšna je izpostavljenost tobačnemu dimu med prebivalci Slovenije od leta 2020 pa do danes ter kakšni so v Sloveniji zakonodajni in drugi ukrepi za zmanjševanje izpostavljenosti tobačnemu dimu
Ne obstaja varna raven izpostavljenosti tobačnemu dimu. Kakršenkoli obseg izpostavljenosti je škodljiv zdravju.
Uporaba izdelkov z nikotinom je posebej zaskrbljujoča med mladostniki. Nikotin povzroča zasvojenost, zasvoji podobno kot heroin ali kokain.
Prispevek prikazuje marketinške strategije, s katerimi tobačna industrija vsak dan snubi nove uporabnice tobačnih izdelkov. Namen prispevka je osvetliti pomen, ki ga ima oglaševanje škodljivih izdelkov na pričetek kajenja med mladimi ženskami.
Poraba alkohola Slovenijo uvršča v sam svetovni in evropski vrh. V slednjem smo tudi po umrljivosti prebivalcev zaradi alkohola, saj vsak dan v Sloveniji, izključno zaradi razlogov povezanih s pitjem alkohola, umreta vsaj 2 osebi.
Raziskava je pokazala, kako tobačna industrija izkorišča pandemijo covid-19 za trženje novih tobačnih izdelkov, kljub opozorilom zdravstvene stroke, da vsi tobačni izdelki povečajo tveganje za resne zaplete pri bolezni COVID-19.
Z izklopom samodejnega obveščanja o prispeli e-pošti in omejevanjem pregledovanja e-poštnega nabiralnika bomo bolj produktivni.