Gensko zdravljenje že pomaga slovenskim bolnikom
Zadnja leta smo priča številnim obetavnim raziskavam na področju genskega zdravljenja pri ljudeh, zato je pričakovati še znatnejši razmah tega področja že v razmeroma bližnji prihodnosti.
Zadnja leta smo priča številnim obetavnim raziskavam na področju genskega zdravljenja pri ljudeh, zato je pričakovati še znatnejši razmah tega področja že v razmeroma bližnji prihodnosti.
V okviru društva od leta 2009 deluje Sekcija za prirojene srčne napake (PSN), katere namen ustanovitve je bila skrb za zastopanje interesov mladih bolnikov in njihovih družinskih članov.
Približno petina ljudi ima med desnim in levim srčnim preddvorom nezaraščeno ovalno okno, kar nekoliko povečuje tveganje za možgansko kap. Tveganje se poveča ob pljučni emboliji.
Razmišljam, kaj naj po 11 letih spremljanja in lahko rečem tudi aktivnega sodelovanja v tej ne-srčni agoniji povem kot starš – kot mama otroka s prirojeno srčno napako in kot laik. Na nek sprevržen način je trenutno stanje pravzaprav doseg cilja, za katerega smo si ves čas vsi tako zavzeto prizadevali: urediti interno komunikacijo, rešiti notranje spore in nesoglasja.
Ne moremo pa nemo spremljati razpadanja sistema skrbi za otroke s prirojenimi srčnimi napakami, še posebej zato, ker smo v preteklih letih vse skozi s svojimi stališči zagovarjali celovite rešitve tega vprašanja.
Kaj so srčne napake in kako se odražajo. S kakšnimi težavami se srečuje nekdo, ki se je rodil s srčno napako in kaj lahko bolnik sam naredi za svoje zdravje.
Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije je svoje poslanstvo začelo pred 25 leti. Ob svoji ustanovitvi smo vse aktivnosti in dejavnosti izbirali oz. namenjali izobraževanju in osveščanju o preventivi …
Vabljeni k branju zapisa Petre Aleš o tem, kako je doživljala koncert, namenjen osveščanju in podpori otrokom in družinam otrok s prirojenimi srčnimi napakami.
PODRUŽNICA LJUBLJANA SVETOVNI DAN SRCA, 29. september 2014 Tematika pod geslom »Življenje. Delo. Zabava. Pridružite se!« Letošnji poudarek bo na zdravju prijaznemu okolju, ki posameznikom omogoča obvladovanje dejavnikov tveganja za …
Objavljamo javno pismo, ki ga je pripravila gospa Petra Aleš, predsednica sekcije za prirojene srčne napake pri Društvu za zdravje srca in ožilja Slovenije.