Izberi sebe, ne alkohola – Šport on the beach 🚫 Koktejl recept
Preizkusi nov, ekskluziven koktejl, ki ga je samo zate pripravil miksolog Admir Baltić. Vstopi v poletje v zdravem življenjskem slogu.
Preizkusi nov, ekskluziven koktejl, ki ga je samo zate pripravil miksolog Admir Baltić. Vstopi v poletje v zdravem življenjskem slogu.
Alkopopsi so mešane alkoholne pijače, kot so koktajl, radler, mišmaš, ki mladim odpirajo vrata v svet pitja alkohola. Proizvajalci si prizadevajo prodati idejo o svobodi in užitku, v resnici pa prodajajo preveč družbeno sprejemljivo psihoaktivno snov (drogo), ki nagovarja predvsem mlad(oletn)e.
Vsem je dobro znano, da zdrav življenjski slog pripomore k daljšemu, bolj zdravemu in bolj kakovostnemu življenju. Toda zakaj je potem doma, ko bi morali spremembe uresničiti, v resnici tako težko?
Ob obeleževanju svetovnega dneva raka (4. februarja) nevladne organizacije ponovno pozivajo k strožjim ukrepom na področju alkohola ter večjemu vlaganju v kakovostno preventivo.
Pivo je alkoholna pijača, po kateri Slovenci posežemo (pre)pogosto. V zadnjem času postaja vedno bolj priljubljena tudi njena brezalkoholna različica. Toda ali veste, da lahko pivo, označeno kot »brezalkoholno«, vsebuje tudi nekaj alkohola?
Za bolnike z blagim srčnim popuščanjem tudi zmerne količine alkohola niso priporočljive.
Številke so zgovorne: alkohol je še vedno prisoten tam, kje ne bi smel biti nikoli – pod nobenim pogojem.
V sklopu obeleževanja svetovnega dneva zdravja je Slovensko združenje za kronične nenalezljive bolezni (zKNB) pripravilo celovit predlog sprememb in dopolnitev alkoholne politike v Sloveniji, ki so v pristojnosti Vlade Republike Slovenije oziroma ministrstev s področja zdravja, financ, kmetijstva, gospodarskega razvoja, infrastrukture in notranjih zadev.
Tvegano in škodljivo pitje alkohola predstavlja enega glavnih dejavnikov tveganja za kronične bolezni, poškodbe, nezgode. Je torej velik dejavnik tveganja tudi za nastanek in razvoj bolezni srca in ožilja. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije se je pridružilo projektu SOPA, (katerega nosilec je Nacionalni inštitut za javno zdravje, NIJZ), s pomembnim ciljem, odpraviti oziroma zmanjšati negativne posledice tveganega in škodljivega pitja alkohola na različnih ravneh posameznikovega življenja ter vzpostaviti odgovoren odnos do pitja alkohola v Sloveniji.
Na Zvezi potrošnikov Slovenije so v sodelovanju z mladinsko organizacijo Brez izgovora Slovenija pod drobnogled vzeli 28 živil, ki vsebujejo alkohol. Vsi zajeti izdelki so vsebovali manjšo vsebnost alkohola od deklarirane, a skrb vzbujajoče je, da je informacija o vsebnosti alkohola pogosto »skrita«.